WWW.BEBEKYEMEKLERIM.COM

Toprak ve Güzel Bebeklerin Yemekleri

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Ne,nasıl saklanır?

Tavuk suyu nasıl hazırlanır?Tavuk suyu nasıl saklanır?

Yazdır

Malzemeler:

2 adet derili ve kemikli tavuk butu

1 adet kereviz

2 adet havuç

1 adet soğan

yeteri kadar tuz ve su

Ev yapımı tavuk suyu nasıl hazırlanır?

Yazdır

Ev yapımı,sağlıklı ve bol vitaminli Tavuk suyu nasıl elde edilir?

Malzemeler:

1 litre su,

2 tane tavuk but,

1 tane havuç,

tepesi kalın bırakılmış ve dört parçaya kesilmiş bir adet soğan,

1 çubuk tarçın, 2 adet defne yaprağı.

Et nasıl saklanır?

Yazdır

Et ve et ürünleri çabuk bozulma riski taşıyor Donmuş etlerin çözdürülüp tekrar dondurulmaları birtakım mikroorganizmaların üremesine imkan sağlıyor Bu nedenle çözdürülen et tekrar dondurulmamalı, hemen pişirilmeli Kurban etleri bir yemeklik olacak kadar küçük parçalar halinde buzdolabında poşetlerde saklanmalı

Bayat ekmeklerden Galeta unu yapılışı

Yazdır

Evde var olan bayat ekmeklerin sınırını aşıp çok artması :)sonucu galeta unu yapmaya karar verdim..Hazırladıktan sonra da cam kavanozda buzdolabında köfte vs.de kullanmak üzere saklıyorum..Dilerseniz daha uzun süre köftede kullanmak üzere,minik miktarlar şeklinde, tek kullanımlık buzlukta da saklayabilirsiniz..Hem pratik hem de ekmek içi gereken her yerde kullanılabilir..Buyrun yapılışına..

Malzemeler

dilediğinizce bayat ekmek

Buzlukta köfte nasıl saklanır??

Yazdır

İşte sizlere oğluma sürekli yaptığım köfte tarifi.Bu ölçülerle yaklaşık 20 adet orta boy köfte çıkıyor..Ben şahsen Kalanları 1 hafta buzlukta saklıyorum,süreyi çok fazla uzatmamakta fayda var elbet..İşte tarif:

Malzemeleri :
Yarım kilo köftelik kıyma,
1 yumurta,

Muz nasıl saklanır

Yazdır

MUZ: B6 vitamini, potasyum ve folik asit (B9 vitamini) bakımında çok zengin bir besin olan muzda B1, B2, C, D, E ve P vitaminleri ile magnezyum, bakır, demir ve fosfor mineralleri de bulunur.

Bal nasıl saklanır?

Yazdır

1 yaşından sonra çocuklarınızın vazgeçilmezi olan balın saklama koşullarina dikkat edilmezse şekerlenir ve besin değeri kaybolur. Bu yuzden bal kavanozunu sıcak olmayan serin ve karanlık bir yerde saklamak daha iyi olacaktir. Gün isigi alan bal bozulur. Ayrıca kavanozun kapaği açik kalirsa nem alir ve tadı acımtrak olur. Ben şahsen balımızı kilerde karanlık dolabımda ve kavanozla saklıyorum..

Ispanak nasıl saklanır??

Yazdır

Ispanaklı tarhana ve diğer yemeklerde de kullanmak üzere ıspanağı buzlukta ıspanak buz küpleri şeklinde nasıl sakladığımı paylaşmak istiyorum...

Sigara böreklerini buzlukta saklayalım

Yazdır

Çocuğunuz her börek istediğinde veya zor zamanlarınızda imdadınıza yetişmesi adına sigara böreklerinizi buzlukta saklayınız...Nasıl mı?

Tavuğun buzlukta saklanması

Yazdır

Çocuklarınıza istediğiniz anda parmak tavuklar hazırlamak için veya tavuk yemeklerinizde kullanmak adına tavuk göğüslerinizi 1er parmak şeritler halinde kesiip plastik buzdolabı kabında her kata aralara buzdolabı poşeti ve her et parçası arasında mesafe kalacak şekilde koyup buzlukta saklayabilirsiniz..

Sayfa 1 / 2

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »

Www.BebekYemeklerim.coM Tüm hakları saklıdır. İzin alınmadan İçerik kullanılması yasaktır.